Wednesday, August 27, 2014

Vormsilt Osmussaarele 30 km

Ujudes ümber Eesti jätkus 15. augustil 2014 Vormsilt Osmussaarde ujumisega. Seekord ujus ainult Bruno Nopponen Viimsi Veeklubist.
Start päikeseliselt Vormsilt oli kell 14.10 ja Osmussaarele kohale jõudsime 00.28 kottpimedas välgu sähvatuste saatel. Linnulennult oli vahemaa 28 km aga paadikapteni informatsiooni järgi ujusime pisut üle 30 km. Ilm ujumiseks ei olnud just parimate killast. Laine oli kõrge ja hoovused ning tuul tulid vasakult küljelt. Seoses sellega ujusime ka mõned lisa kilomeetrid. Vesi oli + 20 ja seda luksust pidi lihtsalt kasutama. 6 km enne Osmussaart tabas meid äikese torm. Seoses sellega olime sunnitud istuma paadis koha peal 25 minutit. Kui äike läks väikesele ringile meie peade kohalt eemale siis jätkasime liikumist Osmussaare poole. Jäi veel ujuda 4,360 km kui sama äiksepilv kogu oma võimsusega oli taas meie peade kohal. Seekordne paus venis 1 tunni ja 5 minuti pikkuseks. Ja ega see äike kavatsenudki lõpetada, kestis teine järgmise päeva lõunani. Kui äike pisut rahunes siis otsustasime ikka Osmussaarele välja ujuda. 10 h ja 18 minutit peale Vormsilt lahkumist jõudsime kenasti prošektorite valguses Osmussaarele. Ujumiseks kulus seega 8 tundi ja 48 minutit, millest veel umbes 15 minutit kulus saare leidmiseks pimedas.
Paadimeeskond oli oma ülesannete kõrgusel. Kapten Rain Berezin on juba kogenud ujujate saatja ja hooldemeeskonda kuulusid minu vanem õde ning õemees Ira ja Anti Roosiaas.
Tänaseks päevaks on läbi ujutud järgmised etapid ümber Eesti:
Võrtsjärv - Tartu 2007, väike põige naaberriiki Soome Porkkala - Suurupi 2008, teine põige Lätti Kolka - Säär ehk Kura kurk 2009, Mandri - Vormsi - Hiiumaa - Saaremaa - Muhumaa - Mandri 2009, Kihnu - Pärnu 2010, Kolka - Ruhnu 2011, Kihnu - Ruhnu 2013 ja Vormsi - Osmussaare 2014. Kilomeetrite poolest on üks kolmandik ümber Eesti läbi ujutud. Mere piirist ligi pool.
Jätkame juba tuleval suvel.

No comments:

Post a Comment